• התנתק

מה עדיף: פסנתר חשמלי או אורגנית?

• מאת
    דיון
    zahava friedman
    משתתף

שלום רב לכולם!
    ברצוני ללמוד בעצמי הרמוניה וליווי ותיאוריה של המוסיקה. יש המון חומר ברשת. מה גם שלמדתי בעבר אורגן עם חומר של פסנתר.
    ברור שהעדפה היא לדבר האמיתי פסנתר אקוסטי. אבל, כרגע אין לי מקום בשבילו, וכן אתקשה למצוא זמן מתאים להתאמן בשעות שלא יפריעו לסובבים בלי שתהיה אפשרות לחיבור של אוזניות. וכן, פסנתר חשמלי הוא נייד. והוא גם מאפשר הקלטה של מה שמנגנים ברמה של אולפן והעברתו ישירות למחשב.
    בגילי הבוגר הייתי מעדיפה ללמוד כלי אמיתי יותר. אורגנית היא כלי צעצוע בעיני ולא אמיתי כלל מבחינת הצלילים שלו. עמוס באופציות ועושה הרבה רעש.
    יש משהו מאוד מיוחד בפסנתר או במשהו שהכי דומה לו לכאורה פסנתר חשמלי.
    מה גם שלפסנתר חשמלי יש 88 קלידים ונותן אפשרויות רבות יותר וצבעוניות לנגינה עצמה ובכל אופן עדין יותר לכאורה מאורגנית.
    אני מתכוונת לנגן מוזיקה יהודית דתית, נעימות של שירים עבריים ישנים, וחדשים אלו שהם בתוכן יהודי יותר, וכן יצירות קלאסיות מסויות מעובדות וממקורות שונים.
    הנושא שברצוני ללמוד ולבצע עליו הוא תיאוריה של המוזיקה, הרמוניה וליווי, אקורדים, ארפג'ו, סולמות, קורס פרוגרשן. קראתי ברשת
    וללמוד מידע על כך בחינם ברשת. וגם בקורסים אינטרנטיים.
    איזה כלי עדיף יותר לדעתכם ואיזה מותג ודגם שלו כדאי לכלי זה. וכן המלצה לחנות אמינה באזור המרכז – רמת גן, תל אביב והסביבה.
    תודה רבה מראש!

• מאת
    תגובות
    צוות האתר
    מנהל בפורום

שלום זהבה.
    אם אין לך מקום לפסנתר אקוסטי נראה לי שפסנתר חשמלי יענה לצרכיך.
    כדאי לך לברר על פסנתר חשמלי של רולנד, אני לא זוכר איך קוראים לדגם אבל יצא לי לברר על העניין לא מזמן והבנתי שהפסנתרים החשמליים של רולנד יותר טובים משל ימהה.

את יכולה לבדוק בדיאז (ראשון לציון) או חלילית
    לגבי מרום (ברמת גן) אני לא זוכר אם הם מייבאים רולנד או רק קורג.

בהצלחה!

Avi Stern
    משתתף

הפסנתרים החשמליים (יותר נכון – דיגיטליים) של Roland טובים לאין ערוך משל המתחרים Yamaha ו Korg…
    מרגישים כמו פסנתר וגם נשמעים ממש כמו פסנתר.
    הדגם המומלץ לפי יחס מחיר-תמורה הוא לטעמי FP-30. מכשיר שנמצא אצלי באולפן ועליו אני מלמד .

בהצלחה 🙂

• יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
נגישות